Tábor Přátelství ve Velkém Vřešťově je pokračováním Tábora Přátelství v Branžeži. Ten vznikl v roce 1970.  Od té doby zde každoročně trávila část prázdnin spousta dětí. Výjimkou byl rok 2006, kdy muselo dojít k přestěhování tábora z Branžeže. Kvůli hledání vhodného místa, následné koupi a budování zázemí, nemohl být tábor realizován. První ročník Tábora Přátelství ve Vřeťově se tedy uskutečnil v roce 2007 s příznačným zaměřením: Osidlování nového území. Vrátili jsme se do časů praotce Čecha a stěhování národů.  

Tábor patří Pionýrské skupině Přátelství v Jaroměři. Proto sem jezdí převážně děti, které se scházejí během roku v oddílech se svými vedoucími. Spolu s nimi se mohou tábora zúčastnit i sourozenci nebo kamarádi, pokud jsou volná místa. 

Každoročně prolíná činností oddílů celotáborová hra s určitým zaměřením. Vloni se jmenovala: Klání čarodějnických akademií o kouzelníkův pohár, v roce 2014 Putování do budoucnosti, v roce 2013 Z pohádky do pohádky, v roce 2012 Plavba přes půl světa, ...atd.

Děti, které se účastní tábora, prožívají dny plné her, různých aktivit, závodů, získávají nové znalosti a dovednosti týkající se táboření, přírody a sportování. Poznají celodenní život v kolektivu. Učí se přátelství, toleranci, vzájemně si pomáhat. Současně si vyzkouší spoléhat samy na sebe bez pomocné ruky maminky.

Adresa na tábor:

Tábor Přátelství Jaroměř
544 54 Velký Vřešťov

 

Podpora

Město Jaroměř

Činnost PS finančně podporuje Královéhradecký kraj a MŠMT

kralovehradecky-kraj

msmt

Info o skupině

Pionýr, z.s. – Pionýrská skupina Přátelství
nám. Československé armády 18
551 01 Jaroměř
IČ: 62727559

Adresa na tábor:

Tábor Přátelství Jaroměř
544 54 Velký Vřešťov

 

Přihlášení